Fresh Form Film Festival

Cztery razy F, czyli Fresh Form Film Festival FFFF to ogólnopolski konkurs filmowy dla uczniów szkół średnich i studentów, który organizowany jest od 2013 roku.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się 19 listopada 2021 roku. Oprócz głównego konkursu na najlepszy film odbędą się również koncerty młodych zespołów muzycznych.

Festiwal cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży z całej Polski. Celem festiwalu jest przede wszystkim rozwijanie pasji młodych, utalentowanych ludzi oraz umożliwienie im zaprezentowania swoich prac filmowych przed wykwalifikowaną komisją. Podczas festiwalu młodzież zawiera nowe znajomości, integruje się z uczniami innych warszawskich szkół oraz współpracuje z przedstawicielami władz samorządowych.


Przedsięwzięcie organizowane jest w pełni przez uczniów XXXVII LO im. Jarosława Dąbrowskiego. Fresh Form Film Festival pomaga im zdobyć doświadczenie, które może być przydatne w przyszłej karierze zawodowej. Ideą przewodnią konkursu jest rozwijanie kompetencji organizatorskich oraz pasji reżyserskich i aktorskich warszawskich licealistów. Przygotowania uczą młodych ludzi odpowiedzialności, pracy w grupie, podziału zadań oraz wywiązywania się z przyjętych na siebie obowiązków. Festiwal przygotowywany jest od podstaw przez uczniów, zarówno od strony technicznej, jak i formalnej, odpowiedzialni są m.in. za opracowanie budżetu, pozyskiwanie partnerów i sponsorów, szeroko rozumiane działania promocyjne oraz obsługę wydarzenia (oświetlenie, nagłośnienie sali kinowej itp.)

Na podst. mat. prasowych Jolanta Tokarczyk, Agata Hop

About the author