Zgłoszenia na KFF

Krakowski Festiwal Filmowy to jedno z najstarszych wydarzeń na świecie, poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom.

Tylko do połowy lutego trwa nabór filmów na 61. Krakowski Festiwal Filmowy.

Krakowski Festiwal Filmowy to jedno z najstarszych wydarzeń na świecie, poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Podczas 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć około 200 filmów z Polski i z całego świata. Tym razem zarówno w krakowskich kinach, jak i w Internecie.

Ostateczny termin zgłaszania filmów do selekcji konkursu polskiego: 15 lutego 2021.

Spośród filmów zgłoszonych do konkursu polskiego komisja selekcyjna wybierze także tytuły, które będą uczestniczyły w konkursach międzynarodowych (muszą spełniać warunki obowiązujące w poszczególnych konkursach), w sekcji Panorama polskiego dokumentu oraz innych sekcjach pozakonkursowych. 

Ostateczny termin zgłaszania filmów do konkursów międzynarodowych (dotyczy wyłącznie filmów zagranicznych) – krótkometrażowego i  dokumentalnego: 31 stycznia 2021.

We wszystkich międzynarodowych konkursach wymagana jest polska, a preferowana premiera światowa. Warunkiem zakwalifikowania filmu do konkursu polskiego jest premiera polska.

About the author