INTERFILMLAB 4.0 na CINAMAFORUM


Projekt INTERFILMLAB 4.0 to kolejna edycja przedsięwzięcia poświęconego unikalnym zagadnieniom z zakresu produkcji filmowej.

Podczas festiwalu CINEMAFORUM w ramach programu INTERFILMLAB 4.0 odbędzie się webinarium o pitchingach, debata o produkcji imprez filmowych w dobie pandemii oraz wirtualne międzynarodowe spotkania brokerskie. Udział w wydarzeniach wymaga uprzedniej rejestracji poprzez stronę internetową.
Projekt skierowany jest do młodych polskich filmowców, przede wszystkim producentów i reżyserów, ale także osób planujących rozwój zawodowy w takich specjalizacjach jak agent sprzedaży, czy dystrybutor filmowy. Podczas wydarzeń uczestnicy poszerzą wiedzę na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego oraz możliwości wzmocnienia potencjału eksportowego polskiego kina już na etapie rozwoju projektów filmowych i planowania produkcji, a nie – jak to zazwyczaj bywa – dopiero na etapie promocji gotowego filmu.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i będą transmitowane online.


ALEX LESZCZYŃSKA O PITCHINGACH PROJEKTÓW
5 listopada o godz. 10:00 zapraszamy na bezpłatne webinarium Enterprise Europe Network „Kreatywny Pitching”. W trakcie webinarium zaprezentowane zostaną sposoby na skuteczne zainteresowanie projektem osób decyzyjnych. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat przygotowania profesjonalnej prezentacji. Zachęcamy do zadawania pytań, na które prowadząca odpowie na koniec webinarium.

Webinarium poprowadzi producentka filmowa Aleksandra Leszczyńska. Pracę w branży rozpoczęła ponad dziesięć lat temu w Hiszpanii, po studiach w Media Business School. Następnie w Polsce pracowała w takich instytucjach, jak PISF czy Kreatywna Europa. Od kilku lat moderuje spotkania branżowe oraz prowadzi warsztaty pitchingowe, a także zajmuje się finansowaniem oraz rozliczaniem projektów filmowych. Obecnie kończy studia z Ochrony Środowiska oraz walczy o bardziej „zielone” produkcje filmowe.


WYDARZENIA FILMOWE W CZASIE PANDEMII
Tego samego dnia o godz. 12:00 odbędzie się debata Enterprise Europe Network „Produkcja imprez filmowych w dobie pandemii COVID-19”, w której udział wezmą organizatorzy i selekcjonerzy europejskich festiwali – Artur Liebhart, Laura Abbaleo, Karim Kourani, Joyce Grech i Błażej Hrapkowicz. Dyskusję poprowadzi Marta Sikorska. Debata odbędzie się w języku angielskim.

Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o planowaniu imprez bez gwarancji dotrzymania terminów, udziału publiczności, a nawet tego, że wydarzenie w ogóle się odbędzie i o radzeniu sobie z tą sytuacją, gdy korzystamy ze środków od sponsorów i instytucji zewnętrznych. Goście postarają się również zidentyfikować potrzeby w zakresie wsparcia, jakiego oczekują od instytucji krajowych i unijnych.


MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA BRANŻY KREATYWNEJ
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Łukasiewicz – IMBiGS zaprasza również do udziału w wirtualnych międzynarodowych spotkaniach brokerskich dla branży kreatywnej INTERFILMLAB – Film & Multimedia B2B Meetings (3-5.11.2020). Do udziału zapraszamy przedstawicieli sektora kreatywnego z uwzględnieniem następujących branż: film, telewizja, animacja komputerowa, media cyfrowe, reklama, fotografia, gry i design.

Rejestracja na spotkania brokerskie składa się z trzech etapów:
1) rejestracja na stronie https://interfilmlab-film-multimedia-b2b-meetin…
2) publikacja profilu biznesowego (krótki opis, oferta współpracy i potrzeby)
3) odebranie zaproszeń na dwudziestominutowe spotkania online.

Wydarzenia odbędą się w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy i będą transmitowane online.

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author