Rozpoczął się festiwal OFF CINEMA

24. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA rozpoczął się 13 października 2020 i potrwa do 18 października.

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA to od kilkudziesięciu lat coroczne święto dokumentu w Poznaniu. Na 24. edycji festiwalu będzie można obejrzeć 30 filmów dokumentalnych – wyselekcjonowanych z 450 zgłoszeń – walczących o statuetkę Złotego Zamku i 8 000 zł w dwóch kategoriach konkursowych: krótkiego i długiego metrażu. Poza 12 blokami konkursowymi – widzowie będą mogli obejrzeć najnowsze produkcje kina dokumentalnego w sekcjach Sezon oraz Filmy o filmach. Nie zabraknie przedpremier i pokazów specjalnych. W wyjątkowym i specyficznym dla wszystkich 2020 roku festiwal OFF / ON CINEMA przybierze formę hybrydową – wszystkie filmy z konkursu głównego będzie można obejrzeć zarówno w salach kinowych CK ZAMEK, jak i online za pośrednictwem platformy streamingowej Bilety24.

Źródło: materiały prasowe

Projekt „Filmowe Centrum Festiwalowe” zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci

About the author